Proč vyplétat rakety?

Každý hráč jistě ví, že může být sebelepší raketa, ale není-li kvalitně vypletená tak, aby splňovala individuální požadavky, pak s ní nejste schopni podávat takové výkony, jaké by jste očekávali. Dobře vypletená raketa je Vaším důležitým nástrojem pro kvalitní hru a správně zvolený výplet výrazně ovlivní vlastnosti rakety.

Každý výplet časem ztrácí napětí strun. Hrajete-li s raketou, která byla naposledy vypletená že už si ani nepamatujete, určitě to Vaši hru ovlivňuje. Výplet, který je v raketě celou věčnost v podstatě jen vyplňuje místo, aby bylo čím odrazit míček. Nikam Vás ve hře neposune.

Pokud si kupujete novou raketu vypletenou originálním výpletem, doporučujeme si s ním zkusit zahrát. Důvody jsou minimálně dva, usadí se průchodky do rámu, kterýma je výplet protažen a pak, Vy si uděláte nějaký názor co  očekávat od nového výpletu a po té ho doporučujeme přeplést.

Každá raketa má své vlastní doporučení ohledně napnutí strun. Pro laika je dobré pohybovat se přibližně uprostřed tohoto doporučení. Je to individuální záležitost, každý z nás od výpletu čeká něco jiného, stejně tak hraje každý jinak. Umíme poradit tak, aby se nový výplet co nejvíce přiblížil Vašim představám. Měkčí výplet míčky více odráží, šetří ruku a je vhodnější pro začátečníka, ženu, dítě či juniora, míček letí relativně snadno daleko, s přesnějším umísťováním je to horší.

Tvrdší výplet míčky méně odráží, vhodnější pro zkušenější hráče, kteří mají naučenou techniku a vyžadují přesnější údery.

Větší hustota výpletu míčky méně odráží, ale má větší přesnost.

Tenčí výplet je pružnější, šetří ruku,ale méně vydrží.

Silnější výplet je méně pružný, ale má delší životnost.

O dalších možnostech, typech výpletů, způsobech jak raketu vyplést by se daly popsat další strany. Vezměte svou raketu a přijďte si nechat poradit.

Vyplétáme na digitálním stroji SIBOASI

Expresní vyplétání.

Provádíme zvětšování a výměnu základních gripů.

Namotání omotávky (overgripu) na počkání při zakoupení omotávky.

Vyplétání tenisových, badmintonových a squashových raket v Jihlavě ul.Brtnická 1, výjezd z ulice Znojemská na Třebíč - první objekt po levé straně.

Váš HIT SPORTS Jihlava